Razem możemy więcej

Konkurs dla najlepszych organizacji pozarządowych rozstrzygnięty!

Zwycięzcy poprowadzą warsztaty Akademii Rodzinnych Finansów.

Kapituła Konkursu „Edukacja finansowa dla społeczności lokalnych” spośród 23 nadesłanych zgłoszeń przyznała w finale po 5000 zł grantu dla sześciu  organizacji pozarządowych, które wykazały się największym doświadczeniem oraz potencjałem w realizowaniu projektów edukacyjnych dla społeczności lokalnych.

Ze względu na wysoki poziom prezentowany przez organizacje pozarządowe, które zostały wybrane do II etapu konkursu, Kapituła postanowiła wyróżnić sześć organizacji zamiast planowanych pięciu. Jury największą ilość punktów przyznawało za doświadczenie w realizowaniu projektów edukacyjnych oraz potencjał organizacji do poprowadzenia szkoleń z zakresu edukacji finansowej.

- W regulaminie konkursu planowaliśmy wybranie pięciu zwycięzców, jednak bardzo wysoki poziom uczestników konkursu - ich wiedza, podejście i doświadczenie skłoniły nas do rozszerzenia listy wygranych do sześciu organizacji. Jesteśmy bardzo zadowoleni z poziomu uczestników i liczymy na dalszy rozwój Akademii Rodzinnych Finansów - stwierdził Piotr Janiszewski, koordynator Akademii Rodzinnych Finansów.

W konkursie "Edukacja finansowa dla społeczności lokalnych" zwyciężyły:

- Opinogórskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych - Opinogóra Górna, powiat ciechanowski
- Fundacja Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Barka" – Futoma koło Rzeszowa
- Fundacja "Koliber" - Wrocław
- Liga Kobiet Polskich - Elbląg
- Stowarzyszenie Aktywnej Pomocy Rodzinie "Alternatywa" - Prudnik
- Fundacja "Nadzieja dla Rodzin" – Toruń

Zwycięskie organizacje przeprowadzą po pięć szkoleń z zarządzania domowym budżetem dla społeczności lokalnych. Zwycięzcy nie tylko otrzymają wsparcie merytoryczne - od ekspertów Akademii Rodzinnych Finansów - w postaci szkolenia, ale również wsparcie finansowe przy organizacji warsztatów.

- Mamy bogatą wiedzę i doświadczenie w jaki sposób kształtować nawyki finansowe, aby odpowiedzialnie i efektywnie zarządzać domowymi finansami. Chcemy dzielić się tą wiedzą z organizacjami pozarządowymi, które zaszczepią idee odpowiedzialności finansowej w społecznościach lokalnych – mówi Piotr Janiszewski, koordynator Akademii Rodzinnych Finansów.

Akademia Rodzinnych Finansów jest programem edukacyjnym prowadzonym przez Provident Polska od 2007 roku. Jego głównym celem jest szerzenie wiedzy i rozwijanie umiejętności potrzebnych do efektywnego zarządzania domowym budżetem. Eksperci Akademii podczas praktycznych warsztatów pokazują w całej Polsce, że można i warto odpowiedzialnie zarządzać domowymi finansami.

Interaktywne warsztaty są podzielone na cztery moduły. W pierwszym eksperci pokazują, jak najefektywniej zaplanować domowy budżet, a w kolejnych - jak oszczędzać, nie rezygnując z dotychczasowego poziomu życia, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach oraz w jaki sposób wychowywać finansowo nasze dzieci. Celem szkoleń jest zmiana nawyków zarządzania domowymi finansami.

Poprzez nawiązanie współpracy z organizacjami pozarządowymi Akademia Rodzinnych Finansów jeszcze efektywniej będzie docierać do społeczności lokalnych, które często mają ograniczony dostęp do nowoczesnych narzędzi niezbędnych do zarządzania domowym budżetem.

Do tej pory w 42 warsztatach w całej Polsce wzięło już udział 1700 osób.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.arf.edu.pl

 

autor(ka): Magdalena Kalinowska, Lighthouse Consultants

 
Kontakt do nas

Liga Kobiet Polskich
oddział terenowy w Elblągu

ul. Grunwaldzka 31  82-300 Elbląg
tel./fax (055) 233 49 23

e-mial: lkp.elblag@wp.pl  Kartki


Z e-Poradnika

Opłakane skutki darowizny
Po 2-letnich doświadczeniach społecznego poradnictwa prawnego w Lidze Kobiet Polskich ...
czytaj więcej »
Czy koniecznie rozwód?
Nawet głęboki kryzys małżeński możliwy jest do usunięcia, jeśli oboje ...
czytaj więcej »
Dowody w procesie cywilnym
Ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie, która z faktu wywodzi ...
czytaj więcej »
Spadek
Najczęściej uważa się, że osoba, która dziedziczy spadek (spadkobierca) uzyskuje ...
czytaj więcej »
©Liga Kobiet Polskich - o. terenowy w Elblagu
Projekt i realizacja - Vene Studio