Razem możemy więcej
e-Porady

Ustalenie ojcostwa

Dla każdego świadomość, kim są jego rodzice jest bardzo ważna. Na ogół matka jest pewna, choć i tu zdarzają się wyjątki, natomiast ustalenie ojcostwa czasami stwarza problemy.

Więcej…
 

Testament

Kiedy nadchodzi jesień życia albo, gdy zdrowie szwankuje rozmyślamy jak po śmierci podzielić swój majątek, kogo szczególnie wyróżnić a kogo pominąć, jako niegodnego dziedziczenia.

Więcej…
 

Struktura Sądów elbląskich

Sądy elbląskie zlokalizowane są w 4 punktach miasta i chociaż na stronie internetowej można znaleźć pełna informacje o adresach i telefonach to jednak nie każdy ma dostęp do Internetu - zwłaszcza osoby w podeszłym wieku i trudnej sytuacji materialnej.

Więcej…
 

Strony w procesie cywilnym

Przed sądem strony mają określone prawa i obowiązki przewidziane w kodeksie postępowania cywilnego. Strona występująca do sądu z roszczeniem powinna swoje stanowisko przedstawić w piśmie procesowym nazywanym pozwem.

Więcej…
 

Spadek

Najczęściej uważa się, że osoba, która dziedziczy spadek (spadkobierca) uzyskuje korzyść majątkową. Tymczasem dziedziczenie spadku może spowodować poważne kłopoty dla spadkobiercy, który przyjmując spadek będzie odpowiadał także za długi zaciągnięte przez spadkodawcę

Więcej…
 

Roszczenia alimentacyjne

W zgodnej, wspierającej się rodzinie niema potrzeby rozważać, kto i w jakim zakresie ma przyczyniać się do utrzymania małżonka, dzieci, rodzeństwa czy rodziców. Problem powstaje, gdy brakuje środków na zaspokojenie potrzeb rodziny, a zobowiązany do alimentacji obowiązku tego nie wypełnia. Wówczas powstaje konieczność egzekwowania obowiązku alimentacyjnego na drodze sądowej.

Więcej…
 


Strona 1 z 2
Kontakt do nas

Liga Kobiet Polskich
oddział terenowy w Elblągu

ul. Grunwaldzka 31  82-300 Elbląg
tel./fax (055) 233 49 23

e-mial: lkp.elblag@wp.pl  Kartki


Z e-Poradnika

Obowiązki rodziców
W prawidłowo funkcjonującej rodzinie, rodzice zgodnie sprawują władzę rodzicielską troszcząc ...
czytaj więcej »
Dowody w procesie cywilnym
Ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie, która z faktu wywodzi ...
czytaj więcej »
Struktura Sądów elbląskich
Sądy elbląskie zlokalizowane są w 4 punktach miasta i chociaż ...
czytaj więcej »
Czy koniecznie rozwód?
Nawet głęboki kryzys małżeński możliwy jest do usunięcia, jeśli oboje ...
czytaj więcej »
©Liga Kobiet Polskich - o. terenowy w Elblagu
Projekt i realizacja - Vene Studio